Agnieszka Wróbel

psychoterapeuta, trener II stopnia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, pedagog, plastyk, absolwentka Akademii Pedagogicznej w Krakowie, Szkoły Trenerów Treningu Psychologicznego GESTALD, Szkoły Psychoterapii Indywidualnej
w Ujęciu Psychychodynamicznym i wiele innych.. 

Posiada bogate doświadczenie w pracy dydaktycznej, psychoedukacyjnej i terapeutycznej.

Prowadzi szkolenia z zakresu  arteterapii i treningu twórczości, pracy z dzieckiem z rodzin dysfunkcyjnych, kurs treningu  psychologicznego, socjoterapii.  Realizuje autorskie programy z zastosowaniem terapii stymulującej i kontaktowej – arteterapii, dogoterapii.

W Ośrodkach Pomocy Społecznej prowadzi superwizje pracowników socjalnych, zespołów d/s przeciwdziałania przemocy, asystentów rodzinnych
i pracowników świetlic socjoterapeutycznych.

Zajmuje się  psychoterapią  i superwizją indywidualną i grupową, prowadzi treningi rozwoju osobistego i grupy wsparcia dla młodzieży i dorosłych.

Prowadzi terapie grupową DDA w Kętach – we współpracy z Ośrodkiem Pomocy Społecznej    

Realizuje program profilaktyczno-terapeutyczny skierowany do młodzieży z Domu Dziecka w Bielsku-Białej.

Jej zainteresowania to ekologia  i kontakt z naturą – z zamiłowaniem zajmuje się dużym ogrodem. Kocha zwierzęta – a szczególnie psy ras pierwotnych

Autorka poradników:

  • Asertywność na co dzień - czyli jak żyć w zgodzie ze sobą i innymi (Samo Sedno 2011)
  • Trudny szef, czyli jak porozumieć się z przełożonym. (Samo Sedno, 2012)
  • Sztuka Wychowania, czyli jak pomóc dziecku i zadbać o siebie (Peef Media, 2017)

Książki można nabyć:

Alicja Lipska-Piątek

Psycholog, trener I stopnia  Polskiego Towarzystwa Psychologicznego.

Specjalizuje się w pomocy psychologicznej rodzinie i dzieciom w wieku 0 -13  lat, w konwencji psychodynamicznej i poznawczo- behawioralnej. Prowadzi diagnozę i terapię indywidualną dziecka  w zakresie trudności  emocjonalnych, poznawczych, zaburzeń zachowania, nerwicowych.

Pracuje z rodziną nad poszukiwaniem rozwiązań i zmian w zakresie problemów  i konfliktów  w relacjach z dzieckiem. Prowadzi spotkania  /warsztaty/ dla rodziców pogłębiające umiejętności wychowawcze i ułatwiające radzenie sobie  z dzieckiem sprawiającym problemy wychowawcze.

Posiada bogate doświadczenie zawodowe, zdobyte  podczas pracy w Ośrodku Leczenia Nerwic w Krakowie, Poradni Neurologicznej dla Dzieci w Bielsku-Białej i Miejskim Ośrodku Terapii Uzależnień.

Ewa Wróbel

Psycholożka, psychoterapeutka, absolwentka Uniwersytetu Śląskiego o specjalizacji Psychologia Zdrowia i Choroby. Swoje umiejętności doskonaliła na licznych kursach i szkoleniach z zakresu psychoterapii (m.in. Szkoła Psychoterapii Krakowskiego Centrum Psychodynamicznego), socjoterapii, seksuologii i mediacji rodzinnych. W pracy stosuje podejście eklektyczne, korzystając z technik różnych szkół terapeutycznych. Współpracuje m.in. ze Śląskim Ośrodkiem Fundacji Praesterno i Ośrodkiem Interwencji Kryzysowej w Oświęcimiu. 

W Pracowni Psychoedukcji i Terapii prowadzi psychoterapię indywidualną, dla par, konsultacje dla rodziców, oraz autorskie warsztaty i szkolenia, m.in.:

  • "Będę mamą... - i co dalej?"
  • "Jak rozmawiać z przedszkolakami o seksie?"
  • "Skuteczna współpraca z rodzicami dzieci z zaburzeniami zachowania"
  • "Gry i zabawy rozwijające twórcze myślenie"

Justyna Wróbel - Mikołajczyk

Absolwentka Studia Sztuki w Warszawie o specjalności charakteryzacja i stylizacja oraz Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi – kierunek:
wzornictwo, specjalność: stylistyka mody – projektowanie odzieży,
druga specjalizacja – projektowanie tkaniny.
Pracowała w pracowni plastycznej Teatru Lalek Banialuka w Bielsku-Białej.

Od 2008 roku prowadzi w Bielsku – Białej Pracownię Kreatywności [tutaj link www.pracowniakreatywnosci.pl], w ramach której organizuje warsztaty rękodzieła artystycznego.

Jest współautorką czterech książek instruktażowych z serii
Magia filcowania“. Prowadzi pracownię filcu artystycznego Zafilcowana [https://zafilcowana.pl/].

justyna-3

Dominika Borowska-Stasica

Certyfikowany coach, psycholog, trener warsztatu umiejętności psychospołecznych (rekomendacja I stopnia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego). Od 10 lat pracuje z ludźmi prowadząc treningi, grupy rozwojowe oraz indywidualne konsultacje i sesje coachingowe. Dyrektor bielskiego Centrum Inicjowania Zmian, liderka Klubu Coacha w Bielsku-Białej. Pracuje metodą coachingową, arte- i choreoterapii. Specjalizuje się w terapii systemowej rodzin.

Sylwia Maśka-Tomszak

Psycholog – absolwentka Uniwersytetu Wrocławskiego. Ukończyła Studium Treningu Psychologicznego – Szkołę Trenerów w Pracowni Psychoedukacji i Terapii w Bielsku – Białej. Obecnie swoją wiedzę i umiejętności rozwija w Krakowskim Centrum Psychodynamicznym.

Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Posiada doświadczenie w pracy terapeutycznej i szkoleniowej z dziećmi i dorosłymi. Współpracuje z Instytutem Rozwoju Zasobów Ludzkich w Opolu z zakresie realizacji szkoleń, rozwijających umiejętności psychospołeczne. Terapię dzieci i ich rodzin prowadzi w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 2 Bielsku – Białej.

W Pracowni Psychoedukacji i Terapii zajmuje się psychoterapią indywidualną i terapią par i związków.

Jej zainteresowania to opera, film, muzyka oraz bilard i kręgle.

Monika Kustra-Paszek

Pedagog, animator społeczno-kulturalny, pracownik socjalny, nauczyciel akademicki, kurator społeczny ds. rodzinnych i nieletnich, trener przy wielu projektach unijnych. Absolwentka licznych szkoleń trenerskich, specjalista w zakresie szkoleń z zakresu psychoedukacyjnej pracy z grupą, arteterapii oraz rozwoju osobistego. Doświadczony praktyk w pracy z dziećmi, młodzieżą, dorosłymi, ze słuchaczami Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz rodzinami wieloproblemowymi. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Psychologicznego.

Prowadzi Pracownię Rozwoju Osobistego, w ramach której realizowane są liczne warsztaty i szkolenia wspierające oraz aktywizujące osoby pracujące z dziećmi i młodzieżą, m. in. z zakresu bajkoterapii, pedagogiki zabawy czy arteterapii.

Katarzyna Borak

Lorem ipsum dolor sit amet, consetetur sadipscing elitr, sed diam nonumy eirmod tempor invidunt ut labore et dolore magna aliquyam erat, sed diam voluptua. At vero eos et accusam et justo duo dolores et ea rebum. Stet clita kasd gubergren, no sea takimata sanctus est Lorem ipsum dolor sit amet. Lorem ipsum dolor sit amet, consetetur sadipscing elitr, sed diam nonumy eirmod tempor invidunt ut labore et dolore magna aliquyam erat, sed diam voluptua. At vero eos et accusam et justo duo dolores et ea rebum. Stet clita kasd gubergren, no sea takimata sanctus est Lorem ipsum dolor sit amet. Lorem ipsum dolor sit amet, consetetur sadipscing elitr, sed diam nonumy eirmod tempor invidunt ut labore et dolore magna aliquyam erat, sed diam voluptua. At vero eos et accusam et justo duo dolores et ea rebum. Stet clita kasd gubergren, no sea takimata sanctus est Lorem ipsum dolor sit amet.

Katarzyna Patykiewicz

Psycholog, absolwentka Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, o specjalizacji menadżerskiej i interpersonalnej. Terapeuta integracji sensorycznej. Ukończyła liczne kursy w zakresie profilaktyki i pracy z dzieckiem o specjalnych potrzebach edukacyjnych oraz diagnozy i terapii dzieci i młodzieży. Od 1998r. pracuje w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 3 w Bielsku-Białej. Jest współautorką i realizatorką programów we współpracy z Regionalnym Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli „WOM” i z Wyższą Szkołą Administracji w Bielsku-Białej oraz Centrum Kształcenia Nauczycieli.

Realizuje autorski program „Autoprezentacja”, skierowany do uczniów klas maturalnych, prowadzi wykłady i zajęcia warsztatowe na konferencjach szkoleniowych o zasięgu wojewódzkim i ogólnopolskim, głównie w zakresie rozwoju kreatywności, autoprezentacji, twórczego myślenia.

W charakterze eksperta współpracuje z prasą, radiem i telewizją.

Jej zainteresowania pozazawodowe to zwierzęta – przede wszystkim koty.

Halina Nieniewska

Adam Stanclik