Agnieszka Wróbel
psychoterapeuta, trener II stopnia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, pedagog, plastyk, absolwentka Akademii Pedagogicznej w Krakowie, Szkoły Trenerów Treningu Psychologicznego GESTALD, Szkoły Psychoterapii Indywidualnej
w Ujęciu Psychychodynamicznym i wiele innych..
Posiada bogate doświadczenie w pracy dydaktycznej, psychoedukacyjnej i terapeutycznej.
Prowadzi szkolenia z zakresu arteterapii i treningu twórczości, pracy z dzieckiem z rodzin dysfunkcyjnych, kurs treningu psychologicznego, socjoterapii. Realizuje autorskie programy z zastosowaniem terapii stymulującej i kontaktowej – arteterapii, dogoterapii.
W Ośrodkach Pomocy Społecznej prowadzi superwizje pracowników socjalnych, zespołów d/s przeciwdziałania przemocy, asystentów rodzinnych
i pracowników świetlic socjoterapeutycznych.
Zajmuje się psychoterapią i superwizją indywidualną i grupową, prowadzi treningi rozwoju osobistego i grupy wsparcia dla młodzieży i dorosłych.
Prowadzi terapie grupową DDA w Kętach – we współpracy z Ośrodkiem Pomocy Społecznej
Realizuje program profilaktyczno-terapeutyczny skierowany do młodzieży z Domu Dziecka w Bielsku-Białej.
Jej zainteresowania to ekologia i kontakt z naturą – z zamiłowaniem zajmuje się dużym ogrodem. Kocha zwierzęta – a szczególnie psy ras pierwotnych
Autorka poradników:
- Asertywność na co dzień - czyli jak żyć w zgodzie ze sobą i innymi (Samo Sedno 2011)
- Trudny szef, czyli jak porozumieć się z przełożonym. (Samo Sedno, 2012)
- Sztuka Wychowania, czyli jak pomóc dziecku i zadbać o siebie (Peef Media, 2017)
Książki można nabyć:
Alicja Lipska-Piątek
Psycholog, trener I stopnia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego.
Specjalizuje się w pomocy psychologicznej rodzinie i dzieciom w wieku 0 -13 lat, w konwencji psychodynamicznej i poznawczo- behawioralnej. Prowadzi diagnozę i terapię indywidualną dziecka w zakresie trudności emocjonalnych, poznawczych, zaburzeń zachowania, nerwicowych.
Pracuje z rodziną nad poszukiwaniem rozwiązań i zmian w zakresie problemów i konfliktów w relacjach z dzieckiem. Prowadzi spotkania /warsztaty/ dla rodziców pogłębiające umiejętności wychowawcze i ułatwiające radzenie sobie z dzieckiem sprawiającym problemy wychowawcze.
Posiada bogate doświadczenie zawodowe, zdobyte podczas pracy w Ośrodku Leczenia Nerwic w Krakowie, Poradni Neurologicznej dla Dzieci w Bielsku-Białej i Miejskim Ośrodku Terapii Uzależnień.
Ewa Wróbel
Psycholożka, psychoterapeutka, absolwentka Uniwersytetu Śląskiego o specjalizacji Psychologia Zdrowia i Choroby. Swoje umiejętności doskonaliła na licznych kursach i szkoleniach z zakresu psychoterapii (m.in. Szkoła Psychoterapii Krakowskiego Centrum Psychodynamicznego), socjoterapii, seksuologii i mediacji rodzinnych. W pracy stosuje podejście eklektyczne, korzystając z technik różnych szkół terapeutycznych. Współpracuje m.in. ze Śląskim Ośrodkiem Fundacji Praesterno i Ośrodkiem Interwencji Kryzysowej w Oświęcimiu. http://wrobelewa.pl/
W Pracowni Psychoedukcji i Terapii prowadzi psychoterapię indywidualną, dla par, konsultacje dla rodziców, oraz autorskie warsztaty i szkolenia, m.in.:
- "Będę mamą... - i co dalej?"
- "Jak rozmawiać z przedszkolakami o seksie?"
- "Skuteczna współpraca z rodzicami dzieci z zaburzeniami zachowania"
- "Gry i zabawy rozwijające twórcze myślenie"
Justyna Wróbel - Mikołajczyk
Sylwia Maśka-Tomszak
Psycholog – absolwentka Uniwersytetu Wrocławskiego. Ukończyła Studium Treningu Psychologicznego – Szkołę Trenerów w Pracowni Psychoedukacji i Terapii w Bielsku – Białej. Obecnie swoją wiedzę i umiejętności rozwija w Krakowskim Centrum Psychodynamicznym.
Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Posiada doświadczenie w pracy terapeutycznej i szkoleniowej z dziećmi i dorosłymi. Współpracuje z Instytutem Rozwoju Zasobów Ludzkich w Opolu z zakresie realizacji szkoleń, rozwijających umiejętności psychospołeczne. Terapię dzieci i ich rodzin prowadzi w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 2 Bielsku – Białej.
W Pracowni Psychoedukacji i Terapii zajmuje się psychoterapią indywidualną i terapią par i związków.
Jej zainteresowania to opera, film, muzyka oraz bilard i kręgle.
Magdalena Pietraszko
Pedagog specjalny, socjoterapeutka, doświadczona praktyk w pracy z dziećmi i młodzieżą. Nauczycielka wychowania przedszkolnego specjalizująca się w analizie zachowań trudnych oraz edukacji i terapii osób w spektrum autyzmu .
Monika Kustra-Paszek
Pedagog, animator społeczno-kulturalny, pracownik socjalny, nauczyciel akademicki, kurator społeczny ds. rodzinnych i nieletnich, trener przy wielu projektach unijnych. Absolwentka licznych szkoleń trenerskich, specjalista w zakresie szkoleń z zakresu psychoedukacyjnej pracy z grupą, arteterapii oraz rozwoju osobistego. Doświadczony praktyk w pracy z dziećmi, młodzieżą, dorosłymi, ze słuchaczami Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz rodzinami wieloproblemowymi. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Psychologicznego.
Prowadzi Pracownię Rozwoju Osobistego, w ramach której realizowane są liczne warsztaty i szkolenia wspierające oraz aktywizujące osoby pracujące z dziećmi i młodzieżą, m. in. z zakresu bajkoterapii, pedagogiki zabawy czy arteterapii.
Aleksandra Stawowczyk
Pedagog, interwent kryzysowy. Absolwentka wielu szkoleń i kursów z zakresu terapii krótkoterminowej i wsparcia psychologicznego, między innymi: kursu I i II stopnia terapii skoncentrowanej na rozwiązaniach, modelu pomocy osobie w kryzysie samobójczym, studium interwencji kryzysowej, pracy z grupą metodą warsztatowo-treningową, kursu arteterapii i terapii zajęciowej.
Ma doświadczenie w pracy z młodzieżą z uzależnieniami, w kryzysie suicydalnym, w prowadzeniu grup edukacyjnych i wsparcia, terapii zajęciowej, pracy indywidulanej z młodzieżą, dorosłymi i parami oraz w pracy kuratora społecznego w pionie karnym.
Od 9 lat pracuje w Ośrodku Interwencji Kryzysowej w Bielsku-Białej. Prowadzi spotkania indywidualne, w parach oraz grupowe dla osób znajdujących się w kryzysie. W pracy kieruje się podejściem skoncentrowanym na rozwiązaniach. Swoją pracę poddaje regularnej superwizji.
Justyna Dybał
Pedagożka i interwentka kryzysowa. Posiada kilkunastoletnie doświadczenie w interwencji kryzysowej. Zatrudniona w Podbeskidzkim Ośrodku Interwencji Kryzysowej w Bielsku-Białej. Ma doświadczenie w pracy w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Żywcu w Punkcie Interwencji Kryzysowej oraz Zespole Pieczy Zastępczej.
W pracy stosuje podejście skoncentrowane na rozwiązaniach, w którym się szkoli. Pracuje z młodzieżą, dorosłymi i parami. Prowadzi także grupy psychoedukacyjne dla rodziców nastolatków w kryzysie suicydalnym.
Odbyła liczne szkolenia z zakresu interwencji kryzysowej, wsparcia psychologicznego, przeciwdziałania przemocy, terapii skoncentrowanej na rozwiązaniach i inne. Systematycznie poddaje swoja pracę superwizji.
Anna Lipnicka-Witos
Pełnię funkcję mediatora stałego i współpracuję z Sądami w Bielsku-Białej i Krakowie. Decyzjami tych
sądów zostałam wpisana do wykazu osób uprawnionych do przeprowadzania postępowania
mediacyjnego w sprawach karnych i nieletnich. Posiadam niezbędną wiedzę do przeprowadzania
mediacji zdobytą w ramach studiów podyplomowych w zakresie mediacji i negocjacji społecznych w
Wyższej Szkole Humanitas w Sosnowcu.
Szczegółowe informacje zawarte są http://mediator-bielsko.pl/
Sylwia Urbaś
Pedagog, socjoterapeuta, Specjalista Terapii Uzależnień w procesie certyfikacji. Studentka Szkoły Psychoterapii Gestalt w Warszawie oraz III stopnia studiów doktoranckich w dziedzinie nauk społecznych (w Akademii WSB w Dąbrowie Górniczej).
Pracuje z dziećmi, rodzicami i rodzinami.
Koordynator Programu Umacniania Rodziny „SOS Rodzinie” w Stowarzyszeniu SOS Wioski Dziecięce w Polsce.
Pracuje w zespole Akademii Świadomego Rodzica w Fundacji Esprit w Ustroniu.
Z zamiłowania inicjatorka i organizatorka różnorodnych eventów.
Katarzyna Borak
Trener rodzin zastępczych, koordynator pieczy zastępczej, socjoterapeutka, pedagog.
Katarzyna Patykiewicz
Psycholog, absolwentka Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, o specjalizacji menadżerskiej i interpersonalnej. Terapeuta integracji sensorycznej. Ukończyła liczne kursy w zakresie profilaktyki i pracy z dzieckiem o specjalnych potrzebach edukacyjnych oraz diagnozy i terapii dzieci i młodzieży. Od 1998r. pracuje w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 3 w Bielsku-Białej. Jest współautorką i realizatorką programów we współpracy z Regionalnym Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli „WOM” i z Wyższą Szkołą Administracji w Bielsku-Białej oraz Centrum Kształcenia Nauczycieli.
Realizuje autorski program „Autoprezentacja”, skierowany do uczniów klas maturalnych, prowadzi wykłady i zajęcia warsztatowe na konferencjach szkoleniowych o zasięgu wojewódzkim i ogólnopolskim, głównie w zakresie rozwoju kreatywności, autoprezentacji, twórczego myślenia.
W charakterze eksperta współpracuje z prasą, radiem i telewizją.
Jej zainteresowania pozazawodowe to zwierzęta – przede wszystkim koty.