ASERTYWNOŚĆ NA CO DZIEŃ, czyli jak żyć w zgodzie ze sobą i innymi

Agnieszka Wróbel

 Asertywność pozwala na spokojne i stanowcze wyznaczanie granic, wyrażanie swoich potrzeb i oczekiwań, odmawianie bez poczucia winy, tłumaczenia się i usprawiedliwiania.

Autorka książki, doświadczona psychoterapeutka, poprowadzi cię przez 3 etapy procesu wypracowywania asertywności: będziesz mógł poznać przyczyny jej braku, wkroczyć na drogę do zmiany i poradzić sobie z trudnymi sytuacjami w domu i w pracy. Dowiesz się, jak zbudować właściwą samoocenę, pozbyć się lęków, poczucia winy i wstydu. Przekonasz się, jak wielki wpływ na asertywną postawę ma poczucie własnej wartości i jak dużą rolę w jego budowaniu odgrywa okres dzieciństwa.

 

Poradnik pomoże ci w nauce rozpoznawania oraz wyrażania swoich emocji, myśli i przekonań. Dowiesz się, jak wypracować asertywną postawę w kontakcie z klientem lub w relacji ze zwierzchnikiem. Jeśli jesteś rodzicem, zrozumiesz, jak wychować dziecko, aby miało poczucie własnej wartości. Poznasz sposoby na radzenie sobie z lękiem przed odrzuceniem czy odmową. Lektura poradnika pomoże ci w naturalny sposób reagować asertywnie
i doceniać tę postawę u innych. 

Dzięki poradnikowi dowiesz się, jak asertywnie:

  • wyznaczać granice i szanować terytorium innych
  • odmawiać bez poczucia winy
  • wyrażać swoje emocje, myśli, oczekiwania
  • przyjmować informacje od innych
  • reagować na krytykę i atak
  • wyrażać prośbę i radzić sobie z lękiem przed odmową

Książka posiada rekomendację magazynu psychologicznego Charaktery

Książkę można nabyć: